Ugrás a tartalomra
Az Európai Bizottság logója

Ellenőrzés

Az ellenőrök garantálják, hogy az intézmények elszámoltathatók legyenek az általuk szolgált polgárok felé, ezzel pedig kulcsszerepet játszanak az Európai Unió működésének és irányításának javításában.

Feladatuk, hogy független ellenőrzéseket végezzenek az uniós ágazatok és területek széles körében, áttekintsék az uniós bevételeket és kiadásokat, valamint megvizsgálják a jogszabályok és a rendelkezések betartását.

Ellenőr

Munkaköri leírás

Az ellenőrök különféle külső és belső ellenőrzéseket végeznek, amelyekkel hathatósan támogatják a vezető döntéshozókat. Feladataik sokfélék: többek között ellenőrzik, hogy az uniós forrásokat megfelelően szedték-e be és költik-e el, megvizsgálják, hogy az intézkedések jogszerűek voltak-e, értékelik, hogy a belső eljárásokat helyesen hajtják-e végre, valamint szaktanácsot nyújtanak a szakpolitikai végrehajtással kapcsolatban.

Elvárások

Legalább két európai uniós nyelv megfelelő ismerete és a megfelelő területen szerzett diploma vagy szakmai képesítés megléte az AD 5 fokozathoz, amely a tanácsosok legalacsonyabb, kezdő szintű fokozata. Ha valaki magasabb (AD 7) besorolási fokozatban szeretne csatlakozni hozzánk, ezek mellett többéves releváns tapasztalattal is rendelkeznie kell. Az elvárt kulcsképesítések kiválasztási eljárásonként eltérhetnek, ezért mindig ellenőrizni kell a konkrét követelményeket.

Bővebben a kiválasztási eljárásokról és a különböző személyzeti kategóriákról.

Információk a munkalehetőségekről és a szakmai gyakorlatokról.