Ugrás a tartalomra
Az Európai Bizottság logója

Tudomány és kutatás

Napjaink kihívásainak nagyságrendje és összetettsége egyre inkább szükségessé teszi, hogy az EU szakértőkre támaszkodjon a környezetvédelmi, egészségügyi, élelmiszeripari, digitális és egyéb globális kérdések kezeléséhez.

Komoly tapasztalattal és kompetenciákkal rendelkező szakemberekre számos területen nagy szükség van. Így dolgozhatnak például mezőgazdasági, egészségügyi és élelmiszer-biztonsági szakértőként, vegyi szakemberként, nukleáris felügyelőként vagy a mesterséges intelligenciával foglalkozó tanácsosként – hogy csak néhány területet említsünk.

Tudományos szakemberek

Munkaköri leírás

A tudósok, kutatók és más szakértők egyedülálló szakértelmüknek köszönhetően rendkívüli mértékben segítik az intézményeket és a politikai döntéshozókat abban, hogy kezelni tudják a tudományos kihívásokat.

A szakértők leggyakoribb feladatai közé tartoznak a következők: szakpolitikák és új jogszabályok kidolgozása, a meglévő jogszabályok és programok végrehajtása és irányítása, kutatások és elemzések végzése, szakpolitikai kilátások felvázolása, ellenőrzések végzése, nemzetközi találkozókon és tárgyalásokon való részvétel.

Elvárások

Az ilyen munkakörök esetében az elvárt kulcsképesítések a beosztás jellegétől függően változnak. A tudományos szakembereknek általában legalább két uniós nyelv megfelelő ismeretével, egy kapcsolódó területen szerzett diplomával és többéves releváns szakmai tapasztalattal kell rendelkezniük. Az elvárt kulcsképesítések kiválasztási eljárásonként eltérhetnek, ezért fontos minden esetben utánanézni a konkrét követelményeknek.

Bővebben a kiválasztási eljárásokról és a különböző személyzeti kategóriákról

Információk az álláslehetőségekről és a szakmai gyakorlatokról

Emellett szerződési lehetőségeket a Közös Kutatóközpont honlapján is találhat.