Ugrás a tartalomra
Az Európai Bizottság logója

Információtechnológia

Az információtechnológia minden modern közigazgatás kulcsfontosságú vetülete. Az uniós intézmények innovatív digitális megoldásokkal tudnak megfelelően működni és tudják küldetésüket teljesíteni, ami az uniós polgárok millióinak életét érinti.

Az IT-szakemberek feladata többek között, hogy informatikai stratégiákat tervezzenek meg és hajtsanak végre, informatikai megoldásokká alakítsák át az intézmények igényeit, elhárítsák az incidenseket és kezeljék az informatikai rendszereket.

Informatikai tanácsos

Munkaköri leírás

Az informatikai tanácsosok olyan szakterületeken dolgoznak, mint a fejlett technológia, adatelemzés, digitális munkahely, irodai automatizálás, mobil számítástechnika, információs és kommunikációs technológiai (IKT) biztonság, IT-infrastruktúra.

Feladatuk többek között, hogy gondoskodjanak az IT-egységek működéséről, technikai elemzéseket végezzenek és tanácsokat nyújtsanak, kezeljék az adathálózat-szolgáltatásokat, szoftvereket fejlesszenek ki, alkalmazzák a rendszerintegritási és biztonsági eljárásokat.

Elvárások

Legalább két európai uniós nyelv alapos ismerete, és az információs és kommunikációs technológia területén szerzett diploma vagy posztgraduális képesítés az AD 5 fokozathoz, amely a tanácsosok legalacsonyabb, kezdő szintű fokozata. Ha valaki magasabb (AD 7) besorolási fokozatban szeretne csatlakozni hozzánk, ezek mellett többéves releváns tapasztalattal is rendelkeznie kell. Az elvárt kulcsképesítések kiválasztási eljárásonként eltérhetnek, ezért mindig ellenőrizni kell a konkrét követelményeket.

Bővebben a kiválasztási eljárásokról és a különböző személyzeti kategóriákról.

Információk a munkalehetőségekről és a szakmai gyakorlatokról.

Informatikai asszisztens

Az asszisztensek hozzájárulnak az IT-projektek végrehajtásához: elősegítik a megoldások megtervezését, üzleti specifikációkat dolgoznak ki, valamint segítik a költségvetéssel és a forrásokkal kapcsolatos tervezést.

Feladatuk többek között, hogy statisztikai adatokat és nagy adathalmazokat elemezzenek ki és dolgozzanak fel, részt vegyenek az informatikai és kommunikációs technológiai (IKT) megoldások kidolgozásában és végrehajtásában, továbbá közreműködjenek a szakterületekkel kapcsolatos tájékoztatók és prezentációk elkészítésében.

Elvárások

Legalább két európai uniós nyelv alapos ismerete és vagy posztszekunder végzettség és legalább néhány év szakmai tapasztalat, vagy pedig középfokú végzettség és többéves szakmai tapasztalat. Az elvárt kulcsképesítések kiválasztási eljárásonként eltérhetnek, ezért mindig ellenőrizni kell a konkrét követelményeket.