Ugrás a tartalomra
Az Európai Bizottság logója

Külkapcsolatok

A külkapcsolati szakértők feladata, hogy hozzájáruljanak az EU érdekeinek és értékeinek védelméhez és előmozdításához a harmadik országokban és nemzetközi szervezetekben.

Elősegítik az EU külpolitikai céljainak megvalósítását, koordinálják a nemzetközi együttműködést, megerősítik a nemzetközi biztonságot és elősegítik az emberi jogok tiszteletben tartását.

Külkapcsolati referens

Munkaköri leírás

A külkapcsolati referensek segítik összehangolni az Európai Unió külső tevékenységeit, és ennek érdekében együttműködnek az uniós tagállamok diplomáciai szolgálataival és különböző uniós intézményekkel.

Feladataik közé tartoznak többek között, hogy részt vegyenek a többoldalú megállapodások megkötésére irányuló tárgyalásokon és a megállapodások végrehajtásában, képviseljék az EU-t külföldön, szorosan együttműködjenek az EU küldöttségeivel és nagykövetségeivel, jelentéseket és tájékoztatókat szövegezzenek meg a politikai döntéshozóknak.

Elvárások

Legalább két európai uniós nyelv alapos ismerete és a megfelelő területen szerzett diploma az AD 5 fokozathoz, amely a tanácsosok legalacsonyabb, kezdő szintű fokozata. Ha valaki magasabb (AD 7) besorolási fokozatban szeretne csatlakozni hozzánk, ezek mellett többéves releváns tapasztalattal is rendelkeznie kell. Az elvárt kulcsképesítések kiválasztási eljárásonként eltérhetnek, ezért mindig ellenőrizni kell a konkrét követelményeket.

Bővebben a kiválasztási eljárásokról és a különböző személyzeti kategóriákról.

Információk a munkalehetőségekről és a szakmai gyakorlatokról.

Az Európai Külügyi Szolgálat további álláshirdetéseket és szakmai gyakorlati lehetőségeket tehet közzé weboldalán.