Přejít k hlavnímu obsahu
Logo Evropské komise

Administrátoři v oboru statistiky

man doing statistics on his laptop

Máte pracovní zkušenosti v oboru statistiky? Chtěli byste pracovat v mezinárodním týmu? Pokud ano, mohla by vás zajímat tato pracovní příležitost.

EU hledá vysoce kvalifikované odborníky v oblasti dat a statistiky a také v oboru makroekonomické statistiky. Úspěšní uchazeči budou přijati do administrátorských platových tříd AD 6AD 7.

Náplň vaší práce bude záviset na zvoleném oboru. Přihlásit se můžete pouze na jeden z níže uvedených oborů:

Obor 1 – Data a statistika: Vaše typická náplň práce spadá do jedné ze dvou hlavních oblastí:

  • metodika a tvorba oficiálních statistik

nebo

  • datová věda pro oficiální statistiky.

Obor 2 – Makroekonomická statistika: Vaše typická náplň práce spadá do jedné ze dvou hlavních oblastí:

  • národní účty, cenové statistiky a platební bilance

nebo

  • statistiky týkající se veřejných financí a postupu při nadměrném schodku.

Podrobné informace o konkrétní náplni práce, kterou mohou úspěšní uchazeči očekávat, jsou uvedeny v oznámení o výběrovém řízení (viz příloha II – Typická náplň práce).

ROZMANITOST A INKLUZE

Orgány a instituce EU jako zaměstnavatelé nabízejí svým zaměstnancům profesionální prostředí s celou řadou možností dalšího osobního i profesního rozvoje. Ve veřejné službě EU působí multikulturní, mezinárodní a různorodé týmy, které společně pracují ve prospěch 450 milionů občanů v EU i mimo ni.

Orgány, instituce a subjekty EU, pro které úřad EPSO pracuje, se zasazují o rozmanitost a inkluzi. Aktivně usilují o rozmanitost a podporují inkluzi svých zaměstnanců. EPSO proto uvítá přihlášky všech kvalifikovaných osob z různorodých prostředí a z co nejširší zeměpisné základny tvořené členskými státy EU. Další informace o otázkách rozmanitosti a začleňování v orgánech a institucích EU najdete na této internetové stránce.

Máte k této práci předpoklady?

  • Chcete-li se přihlásit, musíte být občanem EU a požívat veškerých práv vyplývajících z občanství EU.
  • Musíte důkladně ovládat jeden úřední jazyk EU a na uspokojivé úrovni jeden další úřední jazyk EU.

  • Kromě toho musíte mít:

pro obor 1 – Data a statistika (AD 6):

  • dokončené vysokoškolské vzdělání v délce nejméně tří let v oboru statistika, finance, matematika, metrologie, demografie, informatika, počítačová věda, fyzika, operativní výzkum, strojírenství, sociální vědy, sociologie, podniková správa, ekonomie a následně minimálně čtyřletou relevantní odbornou praxi

    *Požadavek na vzdělání se považuje za splněný, pokud uchazeč získal vysokoškolské vzdělání v jiné oblasti, ale následně absolvoval vysokoškolské studium v délce jednoho akademického roku a získal diplom v jedné z výše uvedených oblastí, a to za podmínky, že se dané studium považuje za rovnocenné vysokoškolskému vzdělání v délce alespoň tří let (např. doplňující studium).

nebo

  • dokončené vysokoškolské vzdělání v délce alespoň čtyř let v jednom z oborů, které jsou uvedeny výše, a následně minimálně tříletou relevantní odbornou praxi

    *Požadavek na vzdělání se považuje za splněný, pokud uchazeč získal v jednom z výše uvedených oborů vzdělání vyššího stupně (magisterský, doktorský nebo rovnocenný titul), bez ohledu na to, v jakém oboru absolvoval předchozí vysokoškolské studium.

nebo

  • vysokoškolské vzdělání v délce nejméně tří let v jiném oboru, než které jsou uvedeny výše, a následně minimálně šestiletou relevantní odbornou praxi

pro obor 2 – Makroekonomická statistika (AD 7):

  • dokončené vysokoškolské vzdělání v délce alespoň tří let v oboru statistika, matematika, ekonomie nebo podniková správa, a následně minimálně sedmiletou relevantní odbornou praxi

    *Požadavek na vzdělání se považuje za splněný, pokud uchazeč získal vysokoškolské vzdělání v jiném oboru, ale následně absolvoval vysokoškolské studium v délce jednoho akademického roku a získal diplom v jednom z následujících oborů: obecná statistická metodika, včetně matematických metod pro oficiální statistiky; makroekonomická statistika; daňové statistiky za předpokladu, že je dané studium považováno za rovnocenné vysokoškolskému studiu v délce alespoň tří let (např. doplňující studium)

nebo

  • dokončené vysokoškolské vzdělání v délce alespoň čtyř let v jednom z oborů, které jsou uvedeny výše, a následně minimálně šestiletou relevantní odbornou praxi

nebo

  • vysokoškolské vzdělání v délce nejméně tří let v jiném oboru, než které jsou uvedeny výše, a následně minimálně osmiletou relevantní odbornou praxi

Uchazeči si pro testy mohou libovolně zvolit kterékoli dva z 24 úředních jazyků EU. Po zařazení na rezervní seznam mohou být úspěšní uchazeči kontaktováni přijímajícími útvary orgánů a institucí EU, které mají zájem o jejich profil, a pozváni k pohovoru. Tyto pohovory a jakékoli další související postupy již probíhají mimo výběrové řízení pořádané úřadem EPSO a pořádají je příslušné přijímající útvary obvykle v angličtině a nebo francouzštině. Během pohovoru lze používat i jiné jazyky, a to na základě potřeb přijímajících útvarů a znalostí, jež uchazeči uvedli ve své přihlášce.

Podrobné informace o požadavcích najdete na našich stránkách v příslušném oznámení o výběrovém řízení.

Přihlášky lze podávat od 11. června 2024 do 16. července 2024 12.00 hod (poledne) středoevropského času.